Energiatudatosság a Bodrog mentén

Energiatudatosság a Bodrog mentén

Projektleírás

Kedvezményezett neve: Bodrog Egyesület

Projekt címe: Energiatudatosság a Bodrog mentén

Támogató: Innovációs és Technológiai Minisztérium Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programok Irányító Hatósága

Azonosító: KEHOP-5.4.1-16-2016-00404

Futamidő: 2019.09.01 – 2021.09.30.

Támogatás összege: 5.000.000 Ft (támogatás mértéke: 100%)

Célterület: Bodrogolaszi, Bodrogkisfalud, Bodrogkeresztúr, Vámosújfalu, Olaszliszka, Sárazsadány, Sárospatak, Sátoraljaújhely, Makkoshotyka, Hercegkút

Leírás: Tevékenységeink tervezésének alapja a helyi igények ismerete, a korábbi sikeres projektjeinkből származó tapasztalat és a meglévő kapcsolati tőkénk.  A Bodrog Egyesület tevékenységeihez szervesen illeszkedik az energiahatékonyság, energiatakarékosság és a megújuló energiaforrások népszerűsítése. A korábbi sikeres és népszerű tevékenységeket most is szerepeltetjük a tervek között. Ilyen tevékenység a rendezvényeken való megjelenés információs standdal és játszóházzal; kreatív, játékos foglalkozások gyerekeknek; vetélkedő; hírlevél, valamint szakmai tanulmányút szervezése és lebonyolítása.

PROJEKTESEMÉNYEK

Információs stand és ökojátszóház

Információs stand és ökojátszóház

A figyelemfelhívó akcióink üzenete a kiválasztott településeken megrendezett nem energiahatékonysági tematikájú rendezvényein (városnapokon, kulturális rendezvényeken, fesztiválokon) történő megjelenéseivel a lakosság minden részéhez szólt. Az említett rendezvényeken található programok széles skálája a lakosság nagy részét vonzza, így energiahatékonysági standunk üzenete aktív vagy passzív módon sokakhoz eljutott. Energiahatékonysági információs standunk a különféle…
Vetélkedő

Vetélkedő

A 3 fordulós vetélkedő szervezését és lebonyolítását a projekt kedvezményezett településeinek általános iskoláiban valósítottuk meg. A vetélkedő előkészítéseként egy felhívást készítettünk, majd már a jelentkezési lappal és az első forduló feladatával együtt elküldtük elektronikusan az iskolák e-mail címére. A jelentkezés módja a jelentkezési lap és az első fordulót jelentő, 10…
Óvodai, iskolai foglalkozások

Óvodai, iskolai foglalkozások

A foglalkozások során törekedtünk a gyermekek energiatudatosságának kialakítására, erősítésére és az ezzel kapcsolatos ismereteik minél szélesebb körű gyarapítására, hogy azt a mindennapi életben alkalmazva az óvodában/iskolában, otthon tovább tudja vinni. A 25-30 perces, tematikusan felépített interaktív energiatudatossági óvodai foglalkozásokon bevezetésként a gyermekekkel megkerestük, hogy a teremben/óvodában található használati tárgyak közül…

SZAKMAI TARTALOM

Takarékos vízhasználat

A tiszta víz előállítása, hálózatba juttatása, a hálózatok megépítése, a szennyvíz elvezetése és kezelése energiaigényes szolgáltatás. Ezért ha a vízzel takarékoskodunk, az…

Energiatakarékos hűtés

A hűtő- folyamatos működése miatt- egy átlagos család villamos energia fogyasztásának kb. 30 %-áért felel.  Hogyan csökkenthetjük a hűtéssel, fagyasztással kapcsolatos energiaköltségeinket?Mint…

Energiatakarékosan a számítógépekkel

Számítógépeink és a kapcsolódó kütyük egyre több energiát emésztenek fel. Pár szokásunk megváltoztatásával nemcsak áramot (így pénzt) spórolhatunk, hanem a környezetet is…

Energiatakarékos közlekedés

Hogyan csökkenthetjük a közlekedés energiaköltségeit? Gépkocsi helyett közlekedjünk kerékpárral vagy tömegközlekedéssel, illetve ahol lehet, gyalog.Ha elkerülhetetlen a gépkocsi használata, használjunk kis fogyasztású,…
Megszakítás