Házunk-Kertünk biológiai sokféleségének védelméért a Bodrog menti településeken

Házunk-Kertünk biológiai sokféleségének védelméért a Bodrog menti településeken

Kedvezményezett neve: Bodrog Egyesület

Projekt címe: Házunk-kertünk biológiai sokféleségének védelméért a Bodrog menti településeken

Támogató: Agrárminisztérium

Azonosító: PTKF/672/2019.

Futamidő: 2019.04.08 – 2020.12.31.

Támogatás összege: 1.400.000 Ft (támogatás mértéke: 100%)

Célterület: Bodrog menti hátrányos helyzetű települések

Leírás: Változatos programjaink során a Bodrog menti települések tanulói , lakói ismereteket szerezhetnek a természetbarát kert tanösvény létrehozásáról, elméleti és gyakorlati programok során mutatjuk be nekik hogy akár ők is tehetnek a biológiai sokféleség védelméért, és a fontos beporzófajok megőrzéséért. Monitoring kutatásunkkal a környezetünk állapotát jelző, úgynevezett indikátorfajokat kutatunk, ezek a nappali lepkék és a ragadozómadarak. Nagy és változatos egyedszámba csak természetközeli és jó minőségű helyen találhatóak meg, ezért a kutatásunkkal betekintést nyerhetünk környezetünk valódi állapotába. Kiadványainkkal kézzel foghatóvá tesszük az elméletben és gyakorlatban megtanultakat, és akár segítség nélkül is belekezdhetnek az emberek a saját természetbarát kertjük létrehozásába.

Házunk-Kertünk biológiai sokféleségének védelméért a Bodrog menti településeken