Természetvédelmi szemléletformálás és biomonitoring a Bodrog folyó vonalán

Természetvédelmi szemléletformálás és biomonitoring a Bodrog folyó vonalán

Kedvezményezett neve: Bodrog Egyesület

Projekt címe: Természetvédelmi szemléletformálás és biomonitoring a Bodrog folyó vonalán

Támogató: Agárminisztérium

Azonosító: PTKF/481/2020.

Futamidő: 2020.03.01 – 2021.08.31.

Támogatás összege: 1.841.000 Ft (támogatás mértéke: 100%)

Célterület: Bodrog menti települések lakossága

Leírás: Céljaink között szerepel a Bodrog menti települések lakosságának –diákjainak- megismertetése foglalkozások (előadások és élőlényvédelmi bemutató udvar) során,- környezeti nevelőnk segítségével-, az őket körülvevő természeti értékekkel. Emellett élőhelyvédelmi bemutatóudvart hozunk létre, ezzel a gyerekeknek, kisközösségeknek megmutatjuk a körülöttünk tartózkodó élőlényeket, természeti értékeket, kézzel fogható szemléltető eszközökkel is. A bemutató udvaron való foglalkozás részét képezi a természetismereti foglalkozásoknak, az előadások után a környezeti nevelő mutatná be ezen eszközök használatát, lakóit és az élőlények védelmében betöltött szerepét. Biomonitoring kutatásunkkal a környezetünk állapotát jelző, vízi –és vízparti indikátorfajokat vizsgáljuk, ezzel a Bodrog folyó egy szakaszának hiteles természeti állapotát mérjük fel.

Házunk-Kertünk biológiai sokféleségének védelméért a Bodrog menti településeken