Társadalmi felzárkóztatás a helyi közösségek által

Társadalmi felzárkóztatás a helyi közösségek által

Támogató: Emberi Erőforrások Minisztériuma EU fejlesztések végrehajtásokért helyettes Államtitkárság

Azonosító: EFOP-1.3.5-16-2016-00986

Futamidő: 2017.03.01-2020.03.31.

Költségvetés: 24.814.455.-

Célterület: Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, azon belül is az Sárospataki és Tokaji, illetve a miskolci járás.

Leírás: Cél  a helyi igényeket figyelemben tartva önszerveződő kisközösségek létrehozása vagy már meg lévő működő közösségek aktivitásának fejlesztése. Továbbá a program során célunk az önkéntes tevékenységek népszerűsítése minél szélesebb korcsoportban (a fiataloknál és időseknél kiemelten). Az önkéntes munkával a társadalmi felelősségvállalás erősítése, a generációk közötti együttműködés és kapcsolat javítása, a családok és a társadalmi összetartozás, a civil társadalom és a szolidaritás megerősítése.