ZAČIATOK MIERNEJ ZIMY POZDLŽ BODROGU

ZAČIATOK MIERNEJ ZIMY POZDLŽ BODROGU

Posledný mesiac v roku 2020 v celej Karpatskej kotline bolo väčšinou mediteránne zimné počasie a iba zopár mrazivých dní, takisto aj v údolí rieky Bodrog. Môže však ešte doraziť treskúca zima, cez ktorú by príroda upadla do hlbokého spánku, ale  na to ešte chvíľu musíme počkať.

Pokiaľ máte možnosť, zdržiavajte sa čím viac v prírode a vyhľadajte miesta zatiaľ nami nedotknuté. Pokiaľ dokážete dostatočne sa skryť a potichu chodiť, budete mať možnosť pozdĺž mŕtvych ramien bohaté na ryby a rybie potomstvo natrafiť na stopy  Rybárika riečneho alebo vydry. A tak možno sa vám podarí  striehnuť aj to, ako chytajú svoju korisť spod povrchu vody.

V budúcom novom roku náš  štáb s ochotou navštívi menšie kolektívy, školské  skupiny žiakov – pokiaľ to pandemická situácia umožní, kde bezplatne  predstavíme našu interaktívnu výstavu Natura 2000 za účelom  rozšírenia vedomostí o prírode.

Pre dohodnutie termínu  prosím kontaktujte nás na adrese:

BODROG EGYESÜLET

e-mail: bodrogolaszi3943@gmail.com

Fotografie: Molnár Antal

Obsah článkov nemusí odzrkadľovať  oficiálne stanovisko Európskej únie.