Szemétszüret a Bodrogon

Szemétszüret a Bodrogon

Szeptember második hetében a Bodrog Egyesület önkéntesei Felsőberecki – Tokaj között kenuba szállva vállalták fel mintegy két tucatnyian, hogy megtisztítják a Bodrog folyót az első sorban keleti szomszédunkból – javarészt az EU határain kívül eső Ukrajnához tartozó Kárpátaljáról – érkező lebegő hulladéktól.

A kezdeményezéshez számos folyóparti önkormányzat is csatlakozott – kiemelve Sárospatakot, Bodrogolaszit, Olaszliszkát, Szegit és Bodrogkisfaludot, valamint Bodrogkeresztúrt – ahol a települések belterületén a partszakasz is megtisztult. A magyar és szlovák résztvevőkből álló csapat mintegy 1,5 tonna hulladéktól tisztította meg a folyóvölgyet és tette élhetőbbé az ott élők lakóhelyét. Amely annyiban különbözött a korábbi évek szemétszedő akcióitól, hogy ezúttal a hulladék szétválogatásra, majd ezt követően újrahasznosításra került. A szeptember elejétől bevezetett óvintézkedések és határzár miatt a határon átnyúló akciónak induló kezdeményezés, sajnálatos módon csak a magyarországi szakaszra korlátozódott. De tervben van egy őszi vagy tavaszi szlovákiai megmozdulás is, amelyhez várjuk önkéntesek jelentkezését!

A cikkek tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.