Enyhe tél kezdet a Bodrog mentén

Enyhe tél kezdet a Bodrog mentén

Csupán néhány fagyos nap és többnyire mediterrán téli időjárás jellemezte az év utolsó hónapját a 2020. esztendőben szerte a Kárpát-medencében, így a Bodrog folyó völgyében is. Bár még jöhet csikorgós tél, hogy a természet mély álomba szenderüljön – de ez még várat magára.

Ha teheti, töltse az időt a szabadban, keresse fel a még érintetlenül maradt természetes mivoltukban megmaradt területeket. Ha kellőképpen képesek vagyunk rejtőzködni és nesztelenül járunk, a halakban és halivadékokban bővelkedő holtágak mentén áttelelő jégmadarak vagy akár vidrák nyomára bukkanhatunk. Így akár ki is leshetjük, hogyan ejtenek prédát a víz felszíne alól.

Az eljövendő új esztendőben stábunk szívesen látogat el – ha a vírushelyzet lehetővé teszi – kisközösségekhez, iskolai tanulócsoportokhoz díjmentes természetismereti foglalkozásával és az ahhoz kapcsolódó Natura 2000 interaktív kiállításával. Időpont egyeztetéshez vegye fel velünk a kapcsolatot:

BODROG EGYESÜLET

e-mail: bodrogolaszi3943@gmail.com

Fotók: Molnár Antal

A cikkek tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.